Nancy - Nantes

Nancy - Nantes 1:3 (25:10 19:25 9:25 25:20)

Aasta viimase mängu mängisime kodus tabeliliidri Nantesi vastu kellel on sellel hooajal ainult üks kaotus (2:3 Tervilleile) ja nad on suured tiitlipretendendid oma mitmete koondiste mängijatega. Esimeses ringis saime neilt korraliku 0:3 ketuka, nüüd oli aeg vigade paranduseks. Esimeses geimis me sõna otseses mõttes hävitasime nad. Nad said ainult 10 punkti, samal ajal me ise lõime maha ulmelised 17 palli. Meil tõesti kõik lihtsalt õnnetus imehästi! Ja nüüd selle asemel, et teises geimis nad lõplikult maha suruda ja võit võtta, hakkasime me ootama. Ootasime ja ootasime, kuniks voila - Nantes oli mängus tagasi! Seis oli vist a la mingi 10:10 ja nendest olime me teinud ise viis serviviga vms. Taktika oli serviga suruda nende nurki, kes ei ole maailma parimad vastuvõtjad, aga no kui ikka paned ainult kaarekaid, siis oskavad ka nemad ideaalselt vastuvõtta. Kolmas oli täielik katastroof - kõik lihtsalt lappas ja ei saanud me seda palli kuidagi maha + meie enda vastuvõtt oli kehv. Neljandas panime megahästi jälle ja saime kaitses pallid üles ja ise rünnakule. Blokk toimis ülihästi ja keegi peale nende diago Mimsi punkte ei teinud. Publik läks ka rohkem käima ja olime 18:15 isegi ees. Külalistel olid näod suht mornid juba, nii et oleks vaja olnud veel üks enesekindel samm teha ja ees oleks oodanud viies geim. Aga ei... Vist hakkasime väristama ja tulid mingid imelikut vead sisse. Lihtne pall söödeti lihtsalt kahe käega auti ja siis löödi kaks ässa järjest meie nurga ja libero vahele ja sinna see geim läks. Kuradi kahju, sest tegelikult nad polnud meist nii üle, aga ma tean, et mentaalselt on raske mängida tiimi vastu, kes peaks olema see kõige parem ja paratamatult teed ennast võib-olla väiksemaks kui tegelikult oled. Ma mängisin ainult kolmanda geimi lõpus kui seis oli juba lootusetu, ka neljanda lõpus ei pannud ta mind vastuvõtma kui häda oli käes. Ei tea, ei oska kommenteerida treeneri arusaamatuid otsuseid.