Olbia - Trentino

Hermaea Olbia - Trentino 3:2 (11:25 17:25 29:27 30:28 15:12)

Eelmisel laupäeval mängisime kodusaalis tugeva Trentino tiimiga, kes veel eelmine aasta mängis Itaalia kõrgliigas, kuid jäi kahe viimase sekka ning kukkus esiliigasse. Sellele vaatamata on nad selleks hooajaks üsna hästi komplekteeritud, pikad, sportlikud, diagoks on mitu aastat Prantsusmaal Cannes' mänginud vasakukäeline usakas Carly DeHoog. Mängu esimesed kaks geimi olid ikka väga mannetud - vastased olid meis üle absoluutselt kõiges ja me ei suutnud neid ei servi, bloki ega kaitsega pidurdada. Pidevalt lõid nad ühe bloki vastu ja tundus nagu nad loeksid meie mängu nagu avatud raamatut. Ega midagi muud peale käte laiutamise ei osanudki teha, sest nad tõesti mängisid hästi ja isegi kui me natukenegi pead tõstsime, siis kustutati lootused üsna kiiresti. Essas geimis oli ikka pusimist, et 10 punktigi täis saada, teises olime ka tegelikult pikalt taga. Kolmandast geimist ma väga palju ei mäleta, aga mängu järgi vaadates tundus kuidagi ebareaalne, et me selle geimi lõpuks suutsime võita, sest me alustasime jälle väga kehvasti. Seis oli vist 2:7 ja 7:13 vms, aga vaikselt vaikselt purjetasime neile järgi, meil hakkas nurgast kui ka tempsist õnnestuma ja suutsin teha ühe korraliku serviseeria ning meid 19:17 ette viia. Geimi lõpp läks punkt-punktis ja Trentol oli kasutada 2-3 matšpalli, aga meie kaitse-blokk hakkas lõpuks töötama nii nagu tahtsime, õnnestus pallid üles tuua ja lõpuks ka ise maha lüüa. Raske 29:27 meile, aga vähemalt olime üles ärganud. Neljandas õnneks ei jäänud loorberitele pikutama vaid jätkasime samasuguse võitlusliku mänguga nagu kolmandas. Iga meie enesekindel punkt tekitas natukene rohkem ebakindlust vastate tiimis. Saime 17:14 ja 20:17 ette, aga esimene geim/matšpall oli ikkagi seisul 24:23 Trentinole. Õnneks nad seda ära ei suutnud lüüa. Järgmise matšpalliga oleks võinud neile juba peaaegu võidu puhul õnne soovida, nad tegid hea rünnaku blokist megakaugele platsist välja, aga meie libero suutis kuidagi imeläbi selle palli ühe käega ära päästa ja punkti endale saada. Seisul 25:25 lõin ma mega kaareka palli ühe peale auti. Lihtsalt super. Õnneks suutsime jälle pääseda. 26:27 vastastele. Lõin megabomba piiri. Ise ka imestasin. Tavaliselt siukestel hetkedel ma ikka hakkan väristama, aga ju siis oli nii hea tõste, et ei saanud raisku lasta. :D Meilt äss... ja siis viga kohe otsa. Vastastel serviviga. Minu kord servida, aga me tahtsime vahetust teha ja seal läks päris kaua aega, nii et ma praadisin seal servijoone taga ikka korralikult. Mul oli üsna hea serv olnud terve mängu vältel, aga siuksel olulisel hetkel ma päris 100% oma hüppelt servi ei usalda. Otsustasin, et lähen kindla peale üle servima. Suht kaarekas, aga piisav, sest saime blokis hea touchi ja lõpuks lõime ära ja seis 2:2. Alustasime tublilt, 6:3 ette. Pooli vahetasime 8:5 seisul. Terve mängu ei saanud ma üldse selle vasakukäelise diago blokkimisega hakkama, aga viiendas seisul 10:5 suutsin ma lõpuks selle blokipunkti ikkagi kätte saada. 11:5, aga naiste võrkpalli teades ei olnud võit veel kindel. Nad saidki kolm punkti järjest ja pidime aja võtma. Õnneks otseselt paanikat veel polnud. Lõin ära, aga meie temps servis peaaegu võrgu alt. 12:10. Geimi lõpus serviti peaaegu kogu aeg mu peale ja kuigi vastuvõtt ja tõste olid okeid, siis jäin vastuvõtult tulles ikka veits hiljaks ja ei suutnud pallile normaalselt pihta saada. Pagan, 13:12 seisul oli küll juba veits paanika. Meie side oli eelmises geimis jalga vigastanud, nii et ta eriti hästi enam tõsta ei saanud, aga õnneks suutsin ühe kööbaka tõste panna rannakõksuga platsi keskele ja sain minna matšpallil servima. Ei riskinud, jälle max kaarekas üle, aga õnneks vastased lõid auti ja üks mu karjääri magusamaid võite oli käes. Oiii kui hea tunne. Nii raskelt tulnud, aga kõike seda vaeva väärt. Lõpuks 20 punni ja ka kõige muuga võib rahule jääda (v.a blokk). Peale mängu olin täiesti suss ja kuskile tähistama ei jaksanud minna, nagunii ees ootas kahe mänguga nädal, nii et puhkus kulub marjaks ära.