Hermaea Olbia - Macerata

Hermaea Olbis - HR Macerata 3:0 (25:19 25:19 25:19)

Pühpäeval mängisime kodus esimese ringi viimase mängu tugeva Macerata vastu, kes oli vist tabelis hetkel kolmandal kohal ja on eelmise hooaja karikavõitjad. Nende ridades mängib Iisraeli koondise diagonaal, kes eelmine aasta oli üks paremaid skoorijaid Soome liigas, aga mõned nädalad tagasi avastati tema pöidlast mõra, nii et enne mängu oli kindel, et ta endiselt veel mängida ei saa, aga ega nende teine diago ka eriti kehv ei olnud.

Teadsime, et tuleb raske mäng, aga peale neid eelmisi võite tugevate tiimide vastu on meie eneseusk kordades tõusnud ja oleme rahulikumad ning enesekindlamad. Alustasime mängu väga hästi - panime mitu ässa, eesliinis lõime hästi pallid maha, 8.3 ees. Hoidsime oma head mängu. 15:9. Mõned natukene ebakorrektsed blokid ja vahe vähenes kolmele punktile, aga saime raskest asetusest ilusti üle ja panime edasi. 18:12. 22:15. Mul õnnestus ka rünnak päris hästi. Seisul 24:15 saime hea blokipuute, aga ma olin võrgus. Kurat, et see kohtunik seda nägema pidi. Siis löödi libero ja teise nurga vahele äss ja me ei saanud mitu punkti järjest palli maha, nii et korra oli siuke "okou" moment, aga saime mingi side koba nukkidega rannakõksu peale selle geimi ikka lõpetatud. Me lõime vist mingi 5-6 ässa essas geimis neile, mis on siukse tiimi vastu ikka megapalju. Teist geimi alustasin kahe pealt ühe pika haniga täpselt viie nurka. Maasikas! Veits oli eesliini nurgal probleeme vastuvõtuga ja kaotasime mitu punkti järjest, aga õnneks servis järgmise servi kogemata minu peale, saime kätte ja lõime ära. Jäime ikkagi 5:8 taha, trenks võttis aja ning asi läks paremaks. Lõin ühe ilusa palli lühikesse diagosse  (mille üle loodetavasti Mati Miilen uhke oli) ja siis suutsime veel ühe pika pallivahetuse võita. Seis oli 11:11 ja ma vist olin selleks hetkeks juba kuus punkti toonud - kõik mis ette anti, see maha jäi. Selliseid päevi võiks rohkem olla. Trenks lasi seekord õnneks ühe tsooni servida, nii et serv oli ka ohtlikum kui tavaliselt (ma viie peale ei oska servida, nii et see free ball ei oleks :) ). Jäime jälle mõne punktiga taha, aga ma ei tea mitmenda ässa meie temps jälle pani, nii et seis oli päästetud ja vastane pidi aja võtma. Neil ei diago ega kumbki nurk ei suutnud palli maha saada, nii et nad hakkasid kõiki häid palle tempsi mängima. Jälle olime taga, 16:18. Lõin ära ja sealt edasi oli juba meie tempo ja diago show. Tempsilt kaks ässa järjest ja ülejäänud pallid tõstis side kõik diagole kahe peale, kus ta lihtsalt hävitas vastaseid. Meie diago Sofia js teine nurk Ilaria mängisid eelmine aasta Maceratas ja ütleme nii, et see ei olnud nende lemmikklubi, nii et nad olid ekstra motiveeritud nendele pähe tegemiseks. Kolmas geim algas ka mu paari rünnakuga. Eelmises geimist oli hea julge tunne sees, nii et ei pussutanud ja läksin lihtsalt panema. Paar head pipei sain ka, mille üle oli hea meel, sest me eriti mängudes ei mängi seda.  Meie tempsid panid ka hästi. Saime 12:6 juhtima, aga siis oli päris mitu rasket pallivahetust, kus sain palju tõsteid, aga ei suutnud ära lüüa. Tegin oma mängu kaks ainukest rünnakuviga kah seal kuskil geimi keskel üsna lähestikku. Üks oli napikas auti kahe pealt, teine oli mingi loll löök võrku. Ma ei tea, mida ma mõtlesin. Õnneks polnud hullu ja suutsin paari kaitse ja serviga oma lollused heastada. Macerata oli endiselt nurkadega hädas ja ainult tempsid hoidsidki neid veel konkurentsis. Seisul 22:18 võttis vastane veel oma viimase aja ja peale seda nad ka võitsid ühe megapika pallivahetuse, aga lõpp oli kindlalt ikkagi meie ja järgmised 3:0 punkti taskus! Jälle super võit! Endalt ka hooaja üks parimaid, kui mitte kõige parem mäng, 16 punkti (rünnak 41%), vastuvõtt ka kobe, kuigi mulle eriti ei servitud.

Selle võiduga tagasime koha esimese kuue seas, nii et meid ootab pühapäeval esimene Itaalia karika mäng teise alagrupi kolmanda ehk Talmassonse vastu.

Statistika: Tabellino gara – Lega Pallavolo Serie A Femminile (legavolleyfemminile.it)