VNVB - Nantes

VNVB - Nantes 2:3 (25:19 25:23 14:25 28:26 10:15)

Eile mängisime kolmandal kohal oleva Nantes'i vastu oma hooaja ühe parima mängu, aga vastutasuks saime kõige mõruma kaotuse sellel hooajal. Esimest korda ei alustanud meie põhidiagonaal Maja, vaid tema asemel oli meie argentiina nurk Elina. Ja tundus, et see tasus ära, sest esimesed kaks geimi mängisime nagu kulda, eriti siukses karukoopas nagu Nantes. Tõesti oli ilus tüdrukuid vaadata - kaitses saime keskmisest rohkem palle üles, uus side Eva kasutas tempse julgelt, rünnakul polnud ka viga. Essas toimis meil kõik ja ma arvan, et kodutiim ei uskunud, et me nii hästi alustame. Teises läks tiba pingelisemaks, aga õnneks vastane tegi geimi lõpus ise paar viga ja 23:23 seisult õnnestus meil kaks palli ära lüüa. 2:0 ees. 10minutilise vaheaja vahel käisime koridoris vetsus ja nii, nagu see Nantes'i treener nende tüdrukute peale riietusruumis karjus, pole vist ükski trenks mu peale karjunud. Ma isegi ei saanud aru, mis keeles ta nendega rääkis, sest see oli üks pikk vali joru. Tundus, et see mõjus, sest kolmandas ärkas kodunaiskond üles ja näitas meile ülbelt koha kätte. Panid hullu servi ja meie vastuvõtt oli kaks korda (!) kehvem kui nendel. Neljandas alustasime hästi ja juhtisime terve geimi. 13:7, 19:14. Meie tempsid pidurdasid ülihästi vastaste diago ja nurkade rünnakuid ja saime lausa 5 blokipunkti. Aga... Seisul 22:17 hakkasid meie mured tulema. Kõigepealt löövad vastased paar palli ära. Siis Soe pall. Aga saame matšpalli seisul 24:21. Ma võtsin juba soojendusdressi maha, et joosta keskele võitu tähistama. Vastased löövad meie nurga kätest auti. 24:22. Ideaalne vastuvõtt - meie temps ei löö keskelt ära, lüüakse jälle meie kätest. 24:23. Jälle idekas vastuvõtt - Karin lööb tühja võrgu pealt pipei auti. 24:24. Jälle hea vastuvõtt - temps lööb ühesesse blokki. 24:25. Vastaste serviviga. 25:25. Tempsilt soe pall. 25:26. Elina lööb kahe pealt ära. 26:26. Vastaste liider lööb kuue pealt, mängime kaitses, pall veits võrgu peal, meie temps võrgus. 26:27. Meil idekas vastuvõtt jälle, lööme ühe jala vastaste blokki, aga pall tuleb kõrge kaarega meie poolele tagasi ehk siis free ball. Selle paneme nelja meetri peale ühe tsooni, kust side tõstab alt seljataha nelja peale üle võrgu auti. Ja nii see pulgakomm laste suust ära võeti... 2:2. Mul lihtsalt ei olnud sõnu. Kuidas on see võimalik, et meile antakse niipalju võimalusi ja me ei suuda 5 minuti jooksul mitte ainsatki palli maha lüüa. See ei mahtunud mulle pähe. Eks see pettumus andis tunda, nii et viiendas oli veel 7:7, aga sealt edasi ei olnud enam erilist võitlust. Terve see õhtu oli lihtsalt nii pettumust valmistav ja kurb ja ebaõiglane. Meil oli pmst olemas kolm punkti Nantes'i vastu ja me tulime koju näruse ühega. Ma taaskord olin esiplaksutaja - kolmandas sain mingi 10 minutit mängida, kui rong oli juba läinud. Kaks servi, mõned vastuvõtud, ühtegi tõstet ei saanud. Järgmine mäng teisipäeval kodus tabeliliidri Mulhousei vastu.