VNVB - Beziers ja VNVB - Mulhouse

VNVB - BEZIERS 2:3 (22:25 25:22 25:20 24:26 8:25)
Olen võlgu detsembri keskel alanud ülipika mängudeseeria muljed. Ma alustan siis täitsa algusest: neljapäeval, 11.detsembri hommikul kell 8 läksime kogu tiimiga koroonatesti tegema kus oli ka kohaliku ajalehe fotograaf, kes meie piinamisest pilte tegi. Kuna lend lõunasse oli tühistatud, siis algas terve päeva kestev reis Beziersi - kolm tundi minibussidega Lyoni, 1,5h ootamist, rongiga 3h Beziersi, 1h ootamist ja lõpuks minibussidega hotelli. Laupäeval ootas mäng tugeva Beziersi vastu, kes oli tollel hetkel ühe kaotusega tabeliliider. Teadsime, et nad on kvaliteetne tiim, aga never say never. Nad olid ka just tulnud pikalt CEV Cup reisilt Horvaatiast, nii et tahtsime nende väsimust ära kasutada. Essas geimis alustasime päris hästi ja saime 15:12 ette. Siis hakkas nende usakas Terrell veits paugutama ja järgmine seis oli 18:18. 22:22. Ja geimilõppu KOLM meie rünnakuviga. Tundus, et olime pettunud, et vastased selle edumaa järgi mängisid ja siis oli jalg veits sirge, kuigi 22:22 peaks olema ikka väga mängitav. Okei, läinud. Järgmine geim. Kulges üsna tasavägiselt aga geimi keskel panime head servi ja saime 16:10 ette, aga siis jäime ise vastuvõtuga hätta ja ei suutnud kõrgeid palle ära realiseerida, nii et leidsime end 18:18 viigist. Kujutate ette kui närvi siuke asi võib ajada, aga siukse hea tiimi vastu pole see mingi üllatus. Lõpuks õnneks õnnestus 25:22 raske geimivõit saada. Saime hea energia ja kolmandas võtsime ohjad enda kätte. 15:9, 21:16, 25:20. Kuna vastastel ei olnud seda tuld ja kirge nagu tavaliselt, siis oli ülioluline, et me survet hoiaksime. Mängisime tublilt, paar punkti oli kodunaiskonna ees edu geimi keskpaigani. Geimi lõpp läks megapingeliseks ja mõlemad tiimid tahtsid väga-väga seda geimi võita. Lõpuks lõi nende argentiinlasest kapten palli maha, võttis munad pihku ja pani täpselt viie peale piiri peale korraliku ässa. Ega polnudki midagi teha kui plaksutada, sest see oli tõesti julgelt võetud risk. Viiendas mängisime kuni seisuni 4:4, peale seda lükkas Beziers viimase käigu sisse ja võttis kodusaalis 3:2 võidu. Ütlen ausalt, et kui keegi oleks meile enne mängu öelnud, et mängime nendega viis geimi, siis ma poleks seda eriti hästi uskunud, aga nüüd, peale mängu, on pigem kahju, et me neid 3:1 ei võitnud, sest meil oli see peaaegu juba käes ja need punktid oleks olnud no niinii vajalikud. Ma mängisin alates teisest geimis peaaegu terve mängu, eriti palju tõsteid ei saanud, aga ju siis tegin midagi õigesti, et platsil hoiti. Pärast mängu rääkisin Beziersi piffide Malina ja Yeisiga juttu ka, sest kevadel, kui ma nädalakese seal olin, saime päris hästi läbi ja oli tore neid jälle näha :)

VNVB - MULHOUSE 2:3 (25:23 14:25 25:19 22:25 8:15)
Ma ei hakanud eraldi postitust enam tegema, sest see mäng oli juba kaks nädalat tagasi. Igatahes - detsembri viimane mäng oli nüüdse tabeliliidri Mulhouse vastu, kes on ka sellel aastal tiitlipretendent. Kuna see oli meil viies mäng 12 päeva jooksul ja inimesed olid nii mentaalselt kui ka füüsiliselt täiesti surnud, siis esimene eesmärk oli mitte pakke saada Mulhouseilt. Hommikul kell 8 sõitsime Nancyst ära, et Mulhouseis teha hommikune trenn, aga see nägi täiesti kohutav välja. Hotellis õnneks sai natukenegi magada. Vaatamata raskustele, alustasime mängu hea emotsiooniga ja saime 14:7 ette. Eelmisel aastal Nancys mänginud Isabella Haak'i õde Anna Haak pani meile ühe hullu serviseeria, nii et lasime nad järgi, kuid õnneks lõpuks pani meie side Nicole kaks ässa järjest, meie blokk pidas hästi ja saime selle raske geimi ikka kätte. Tulin ka essa lõpus sisse, sain kaitses paar olulist palli üles, pidin küll ühe oma põlve ohverdama ja seal oli paar päeva hiljem räige sinikas, aga vähemalt oli sellest miskit kasu. Teises läks tiba piinlikuks - pärast 14:17 me enam ühtegi punkti ei saanud ja kindlad pakid. Veits vist uinutasime vastastiimi ära, sest nad hakkasid palju vigu tegema ja meil õnnestus kõik. Kindel 25:19 meile. Kuna Mulhouseil oli selg vastu seina ja tappa nad kindlasti kodus ei tahtnud "meiesugustelt" saada, siis neljas oli mõnus maadlemine. Olime veel 19:18 ees, kuid siis tegime halval ajal ühe servivea ja vastased olid rünnakul väga kindlad ja lõpuks keerasid selle mängu enda kasuks. Viiendas jätkasid nad sealt kus pooleli jäid, sest meie ei saanud palli kuidagi maha, aga nendel käis see lihtsalt, nii et sarnane stsenaarium Beziersi mänguga - 2:3 tappa ja tabelisse 1 punkt, kuid natukene mõru maik ikkagi, sest vastastel ei olnud parim päev ja kui oleksime veel naaaatukene pingutanud, siis oleksime ehk kuidagi suutnud võita, aga on nii nagu on ja arvestades seda, et kõik olid täiesti ribadeks, võitlesime ikkagi tublilt. Ise mängisin igas geimis, mõnes rohkem, mõnes vähem. Vastuvõtt, kaitse ja serv olid täitsa okeid, aga palli eriti maha ei saanud.
Esimese ringi lõpuni on meil veel jäänud kaks mängu - Pariis ja Terville. Mõlemad toimuvad jaanuari teises pooles.