Pannaxiakos - A.O Thiras

Pannaxiakos - A.O Thiras 1:3 (21:25 22:25 25:22 11:25)
Eile õhtul pidasime saarte derby Santorini vastu, kes hetkel asub tabelis napikalt Olympiacose järel teisel kohal. Neil on väga ühtlane tiim, tõenäoliselt parima rünnakuga, aga samas nad ikkagi pole nii enesekindlad ja kartmatud kui Olympiacos. Mänguks käis tõsine valmistumine terve see nädal ja trenks kui ka juhtkond võtsid seda väga tõsiselt, sest publiku jaoks on see vast kõige olulisem ja põhimõttelisem mäng terves hooajas. Santorini fänne oli tulnud kohale ka kuskil veerand saalitäit, nii et atmosfäär oli igati vääriline. Esimest geimi alustasime imeliselt: kohe 2-3 blokki ja mängisime tõesti julget, enesekindlat võrkpalli. Adrekas oli laes, pinget võis õhust noaga lõigata. Suutsime nende rünnakuid täitsa hästi blokiga pidurdada ja ise rünnata, aga tegime liiga palju omavigu(5 serviviga, 3 vastuvõtuviga, 3 rünnakuviga), mis lõpuks kätte maksiski. 21:25 ja nendest andsime ise 11 punkti ise ära. Okei, polnud hullu, sest tegelt panime täitsa vingelt! Teises geimis mängisime ka tegelikult hästi, aga olime hädas enda rünnakute realiseerimisega (meil 26%, Santorinil 50%). 22:25. Kolmas oli tõeline thriller! Kord olid vastased peal, kord jälle meie, aga ega kumbki tiim turvalist edumaad ei saanud. Kohtunik tegi lugematul hulgal vigu, aga õnneks geimilõpus suutsime hästi mängida ja saime raske, aga magusa võidu. Kahe geimi vahel tundus, et tüdrukud said vaikselt indu juurde, aga kui esimene vile kõlas, siis oli see hea emotsioon nagu pühitud. Santorini ei teinud midagi erilist, aga me lihtsalt olime kustunud. Nada. Jäime kindlalt taha ja isegi kui trenks üritas meid aidata, lahendusi leida ja tüdrukutele eneseusku süstida, siis parem tiim võttis ikkagi oma. Olime mingi 8-9 punktiga taga, kui hakkas show pihta - kohtunik tegi seal mitu suurt pange vastaste kasuks (minu äss loeti välja, vastaste diago lõi palli üle bloki auti, aga näidati puudet) ja kõige pealt ütles meie mänedžer Sofia midagi kohtunikule ja sai kollase. Kuna ma kreeka keelest aru ei saa, siis ma usun, et ta ütles vast selle peale veel midagi mahlasemat, nii et ta sai punase ka. Punkt vastastele. Rahvas hakkas "boo"tama. Siis läks meie trenks närvi ja hakkas ka kohtunikke "ilusate" sõnadega kostitama. Sai punase ja kollase koos, nii et saadeti tiimi juurest ära. Selle peale läks rahvas pöördesse - karjuti jumal-teab-mida kohtunikule ja visati vett platsi äärde, et seda peaks kuivatama ja mänedžer palus mikrofonist, et nad lõpetaks kohtuniku peale karjumise, aga no neid ei peatanud tollel hetkel miski. Kohtunik kutsus kapteneid ja teist kohtunikku mitu korda enda juurde ja mänguseisak oli vist mingi 10-15 minutit vähemalt. See oli lihtsalt üks suur tsirkus, sest tegelikult mäng oli juba otsustatud. Ma mõtlesin, et siuksed hullud mängud olid Kreekas 10-15 aastat tagasi, aga vot - Welcome to Greece! Okei, kohtunikud tõesti ei ole kõige helgemad pead siin Kreekas, aga ma lausa imetlen, kui kirglikud ja väsimatud need siinsed fännid on. Tõelised võitlejad! Jäin peale mängu 20-25 minutiks venitama ja ka siis ei olnud veel kõik fännid lahkunud :D Mingi 3-4 politseinikku olid kutsutud mängu turvama, aga kui ikka need kreeklased süttivad, siis ei aita siin püssi- ega ussirohi. Tegelikult lahe, et nad seda nii tõsiselt võtavad ja meile nii südamest kaasa elavad! Ühesõnaga - ühe väga erilise kogemuse võrra jälle rikkam ja ega seda enne ette ei kujuta, kui pole kohal olnud. Tõeline seiklus! Enda mäng jälle täielik saast - 9 punkti, +1. Sain kaks head blokki, ühe ässa (vb ühe veel, kui kohtunikul oleks prillid kaasas olnud), aga rünnak jälle kehv. Vastuvõtul tundsin end väga hästi, aga numbreid vaadates jälle ei midagi erilist (41%). Terve nädala lõid trenksid meile hüppelt jõuservi, et me saaks palju kordusi, aga no ausõna - Santorini kuubakast diago lõi 2x hullemat hüppelt servi, kui meie trenksid. No lihtsalt ei jõua reageerida. Super!
Sellel aastal pole mul tegelikult veel ainsatki normaalset mängu olnud, millega ma ka ise rahul oleks. Okei, kaks võitu oleme saanud pmst tabeli viimaste vastu ja kaks kaotust tabeli kahe esimese tiimi vastu, nii et püssi vist pole mõtet põõsasse visata, aga kui essas ringis sain nii Olympiacose kui ka Santorini vastu väga edukalt hakkama, siis paratamatult on natukene kurb, et need praegused mängud nii kehvad on olnud.
Teisipäeval mängime kodus esimese karikamängu Porfyrase vastu! Loodetavasti on ülekanne ka ;)