Euroopa Hõbeliiga!

Parem hilja kui mitte kunagi - väike ülevaade meie koondise esimesest poolest ehk Euroopa Hõbeliigast. Meil oli hull alagrupp, ma ütleks, et isegi ebaõiglaselt tugev - Sloveenia, Kreeka ja Portugal. Kõik tiimid olid taganud koha EM-finaalturniiril, mis näitab taset. Ma igat mängu eraldi ei hakka põhjalikult analüüsima. Panen siia mõned eredamad hetked, mis hästi meeles on ja palju pilte.

Kuna hooaeg Prantsusmaal lõppes alles 19. mail ja esimene Hõbeliiga mäng oli juba 25. mai, siis jõudsin koondisega koos treenida ainult mõned päevad, enne kui Sloveeniasse sõitsime. Teadsin, et nende väheste trennide pealt kohe põhisse saamine on suht võimatu ülesanne, aga see-eest pingutasin trennides täiega ja õnneks sai sidedega klapi üsna kiirelt okeiks. Sloveenia mängu kaotasime kindlalt 0:3, mängisin kuskil ühe geimi vms. Ei midagi erilist. Sloveeniast sõitsime otse Portugali, kes peaks olema natukene mängitavam vastane. Saime ülimagusa 3:2 võidu. Mäletan, et saalis oli nii palav, et ma tahtsin lihtsalt ära sulada. Endalt normaalne mäng ka(20 punkti ringis). Kuna Portugalis peatusime kokku 5 päeva, meil oli super hotell ja imeilusad ilmad, siis saime natukene suve ka nautida ja ookeanis ujumas käia. Lõuna-Portugal on nii ilus ja inimesed supertoredad. Kindlalt tuleb kunagi sinna tagasi minna ;) Mai viimastel päevadel sõitsime Eestisse ja seadsime end sisse Tartus mu lemmikhotellis Dorpatis. 2.juunil mängisime Tartu Ülikooli spordihoones taaskord Sloveenia vastu. Kodus oli mäng palju pingelisem ja olime geimivõidule megalähedal, aga lõpuks ikkagi 0:3.  Kolmas geimi 24:26, ma olin nii pettunud ja kurb, sest kahe pingelise geimi lõpud susserdasin mina ära oma s*ta vastuvõtuga.  Rünnak oli isegi üllatavalt okei. Ja positiivne oli see, et ma sain lõpuks ühe päeva kodus olla ja Mariega koos ta sünnipäeva hommikul kooki süüa! Neljas mäng oli ka kodus, Kreeka vastu. Essa geim oli piinlikud 8:25, aga teises püsisime neil ilusti kannul juba (23:25). Kolmandas mängisime hästi ja tasuks geimivõit! Neljas jälle kindlalt Kreekale! 3:1 Järgmine mäng oli ka Kreekaga, aga nende kodus Korinthosel. Mu arust mängisime seekord nende vastu palju julgemalt ja essa geimi võitsime 29:27. Teine ja kolmas kindlamalt neile, aga neljandas olime ka päris lähedal ja päris tore oleks olnud mäng viiendasse viia, aga saime lõpuks ikkagi 1:3 tappa. Mäletan, et neljanda lõpus läksin servima ja panin kaks hüppelt servi ässa järjest. Tore õnnetus :D Kreekas olime ka mõnusas mereäärses külakeses, nii et saime seal ka veits vees liguneda. Viimane mäng ootas meid kodusaalis Portugali vastu. Essa ja teise geimi võitsime üllatavalt kindlalt (25:15 ja 25:11), mis võib-olla uinutas tiba liiga ära, sest kolmanda ja neljanda saime tappa. Viiendas saime kohe hoo üles ja tundus, et tuleb see mäng ilusti meile(10:6, 12:8), aga noh, naiste võrkpall. Lõpuks ikkagi 15:13 ja 3:2 meile. Tegelt juba kolmandas olid meil omad võimalused, et see mäng kiiresti ära lõpetada - olime 2-3 punktiga geimi lõpus veel ees, aga ikkagi kaotasime, millest oli nats kahju. Samas, loodetavasti rahvas nautis viiegeimilist lahingut, mille lõpuks ikkagi enda kasuks keerasime. Lõppude lõpuks vast päris läbikukkumine see esimene tsükkel ei olnud, sest Portugali võitsime kaks korda, aga Final Four jäi ikkagi kaugele. Hõbeliiga võitis lõpuks Rumeenia!