TFOC - Evreux

TFOC - Evreux 2:3 (23:25 25:15 18:25 25:23 11:15)
Eelmisel laupäeval mängisime Evreuxi vastu, kes eelmisel aastal mängis Pro As, aga finantsprobleemide tõttu pidi tulema esiliigasse. Mängisime nendega rohkem kui kuu aega tagasi kodus ja saime üsna kindla 3:0 võidu. Teadsime, et Evreux' kindlasti nii lihtne ei saa olema - palju fänne, lärmakas, reklaamplakatid platsile megalähedal, kõige tipuks on põrandaks puhas värvitud betoon, nii et hommikuses trennis eriti hästi ei tahtnud põrandalt palli päästma minna. Teadsin, et tuleb raske mäng, nii et seda rohkem elevil ma olin. Esimene geim oli mõlemalt poolt üsna kehvake - kumbki tiim erilist initsatiivi ei haaranud ja pigem tuli enda asjadega enne hakkama saada, kui hakata vastase pärast muretsema. Selline rabe mittemidagiütlev geim viis meid seisuni 23:23, kus lihtsalt löödi meile üks äss võrgutripsust kahe peale ja teine taha ühe nurka. Nii kiirelt see lõpp läkski! Teises geimis tegime sotid kiirelt selgeks - 25:15! Kolmandas ma ei mäleta täpselt mis juhtus, aga ma lõin geimi alguses 2x blokki ja ega me ei saanud seda mänguvankrit üldse käima. Selle geimi sai kodunaiskond kindlalt endale. Neljandas olime tublid, juhtisime algusest peale, aga lõpus lasime ikka nad 3-4 punktiga järgi, nii et lõpuks tuli see geim meile ikka väga napikalt. Mul hakkas ka vaikselt neljandas välja tulema ja lõpuks enam ei pidanud eriti mõtlema, keha teadis mida teha - besta feeling! Viiendas alustasime täitsa tublilt ja hea oli mängida - vahetasime pooled 8:7 eduseisus, aga seal meie rõõm ka lõppes... Tegime servivea ja peale seda hakati tulistama - Pollalt kaks ülepalli, löödi maha. Siis saime servi kätte, aga rünnak ikka maha ei jäänud. Siis veel üks äss. Lõpuks pandi teine libero sisse, kes lasi ka ühe kaareka palli kuue peale maha kukkuda ja no siuke killer seeria tappis selle hea vaimu ka ära. Kõige hullem oli see, et ma olin viie peal, serviti ühe peale - mäng lihtsalt libiseb käest ära ja ma ei saa mitte kuidagi aidata. Seisan seal viie peal, jalg poolsirge ja nii see mäng läbi saigi. 14:11 seisul sain servida veel - panin hüppelt servi, aga ikka mingi pussuka, nii et löödi tempsist ära ja 3:2 mäng Evreuxile! Ütlen ausalt - väga nõme kaotus. Enesekindlus kadus tiimil täiesti ära ja hakkasime rabistama ja pabistama. Samas - oli tore mängida, sest rahvast oli palju ja nad elasid täiega kaasa. Minult 19punkti(+12), 2 blokki, rünnak 50%, et neid numbreid vaadates polnudki kõige hullem mäng, aga samas mõtlesin ikka et, siin või seal oleks paremini pidanud tegema. Egas midagi, panime ennast selle kaotusega küllaltki keerulisse seisu, aga samas vist peab rõõmu tundma, et ühegi punkti saime.