French Cup: TFOC - St.Die

TFOC - St.Die 3:0 (25:13 25:21 28:26)
Laupäeval mängisime esimese French Cupi ehk Prantsusmaa karika mängu. Meie vastaseks oli teise alagrupi kolmas St.Die, kellega me mängisime preseasoni ajal ühe koleda mängu 2:2 ja nüüd, oktoobris, nende kodusaalis saime lihtsa 3:0 võidu. Neil on üks päris hea USA diago, aga saali jõudes selgus, et ta seekord üldse ei mängigi. Saal oli MEGAkülm, nii et ma hakkasin ennast juba palju varem liigutama. Esimeses geimis mängisime oma põhikoosseisuga, v.a meie kapten Mariam(temps), kes vast oleks siis sisse tulnud, kui me ei oleks oma asjadega hakkama saanud. Aga saime. Ilusti. Lõin endalegi üllatuseks lambist kolm ässa järjest. Essa geim kindlalt 25:13 meile. Teises geimis vahetati meie põhiside Margaux välja, et teine side Aminata saaks ka mänguaega. Geimi keskel tegid vastased juba päris kenasid rünnakuid ja olime natukene hädas, samas, mingit paanikat ei tekkinud. Kuna reaalselt saalis oli nii jahe, siis mu liigutused kaitses ei olnud just kõige kiiremad :D Mitu kätest löödud palli jäi mul mängimata, sest ma lihtsalt ei saanud koha pealt minema. See aastakene Lõuna-Prantsusmaal annab tunda, mis teha. :) Mitu pikka pallivahetust võitsime endale ja geimi lõpetasin enda kohta isegi täitsa ilusa hanitusega. Kolmandas olime pidevalt tagaajaja rollis, aga tegelikult olime me vastastest veenvalt üle ja lõpuks võtsime jõuga ikkagi ära.  Ja tegelikult ju kaks põhimängijat (side ja temps) olid endiselt pingil, nii et meil oleks veel kaks käiku olnud juurde panna. Sain ühe ilusa soolobloki, pipe toimis ka üllatavalt hästi. Veits venitasin, pessu, nats anti meile süüa ja hakkasime koju tagasi sõitma!
Enne mängu peatusime ühes hotellis, et süüa mängueelne snäkk. Astusime bussist välja ja kohe hotelli kõrval oli suur ringristmik, mis oli rehvihunnikutega kinni pandud. Natukene eemal nägin neidsamu rehvihunnikuid põlemas, plakateid ja kümneid helkurvestides protestijaid. Mul lendas kohe pulss lakke - NII PÕNEV! :D  Kes kursis on, siis prantslased protestivad üle riigi kõrgete maksude ja aktsiiside vastu. See on käinud juba mitu nädalat ja eriti hull on olukord Pariisis. Tegimegi kiire snäki ja läksime Kristeliga veel õue asja uudistama. Uudishimu tappis kassi, tapab minu kah. Need kollavestid olid üsna rahumeelsed, lihtsalt eksisteerisid seal ja üritasid lõketest sooja saada. Kell oli juba üsna palju, pime, vihma sadas, külm, aga selleks ajaks kui me mängule läksime, olid nad veel seal. Siin meie kandis olen näinud paar korda helkurveste, aga nad üldiselt lihtsalt ongi teede peal, tekitavad ummikuid kohati ja peatavad autosid, aga mingit ohtu nad kellelegi kujutanud ei ole. Eks näis kaua see olukord kestab, loodetavasti jõuluajaks nad võtavad tiba tuure maha:)